Menu główne

link do BIP

Licznik odwiedzin

438682

Świetlica


WESOŁA GROMADA

2012-03-14Świetlica w Konarzewie rozpoczęła swoją działalność w 2000 roku. Wtedy swoją działalność prowadziła w pomieszczeniach wynajmowanych od Parafii Rzymsko-Katolickiej w Konarzewie. Od września 2008r. zajęcia odbywają się w nowym, pięknie wyremontowanym pomieszczeniu przy ulicy Kościelnej 1 w Konarzewie. Do dyspozycji dzieci jest pomieszczenie kuchenne, sala do prowadzenia zajęć wyposażona w komputery, drukarkę, ksero, telewizor, DVD, radio, materiały piśmienne, gry planszowe, zabawki, piłki i inny sprzęt sportowy, jak również szatnia i toaleta. Korzystamy także z sali gimnastycznej w ramach współpracy ze Szkołą Podstawową w Konarzewie.

***W świetlicy zatrudnione są 3 osoby:
- opiekun: Maria Michalczyk - tel. 785 232 368,
- psycholog: Anna Rajewska,
- nauczyciel języka angielskiego: Marzena Szymczak Rowińska.
Świetlica współpracuje z nauczycielami, pedagogiem i psychologiem z Gimnazjum w Dopiewie oraz z nauczycielami ze SP Konarzewo.
Nadzór nad działalnością świetlicy pełni Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Dopiewie - Czesława Leciejewska.

Liczba dzieci korzystających ze świetlicy zmieniała się na przestrzeni lat. W roku szkolnym 2011/12 zapisanych jest 32 uczestników.
*** ZAJĘCIA w świetlicy odbywają się 5 razy w tygodniu:
- od poniedziałku do piątku w godz. od 15:00 do 19:00,
- z wyjątkiem czwartku, kiedy język angielski prowadzony jest w godzinach 14:00 -16:00.

W czasie zajęć dzieci otrzymują podwieczorek. Uczestnicy świetlicy podzieleni są na 2 grupy wiekowe: młodszą i starszą. Głównym celem świetlicy jest stworzenie dzieciom bezpiecznego i kulturalnego spędzania wolnego czasu. W ramach pracy świetlicy prowadzone są zajęcia rozwijające zainteresowania dzieci, kształtujące ich umiejętności i wspierające prawidłowy rozwój dziecka. Duży nacisk położony jest na kształtowanie nawyku systematycznego odrabiania zadań domowych.
Bardzo istotną formą pracy jest udzielanie dzieciom wsparcia przy rozwiązywaniu ich problemów. Ponadto dzieci uczestniczą w rajdach, wycieczkach do kina, na pływalnię, do kręgielni, mają wspólne dyskoteki i ogniska. W świetlicy odbywają się imprezy okolicznościowe, takie jak Andrzejki, Dzień Dziecka, Mikołaj, Dzień Kobiet, urodziny i imieniny uczestników świetlicy. Bardzo uroczyście co roku obywa się w świetlicy wieczór wigilijny, w którym uczestniczą rodzice i nauczyciele. Tradycją uczestników świetlicy stał się współudział w przygotowywaniu spotkania wigilijnego dla seniorów Konarzewa. Każdego roku dzieci korzystają z zorganizowanego wypoczynku w czasie ferii zimowych oraz wakacji letnich w atrakcyjnych miejscowościach.

***Świetlica opiekuńczo-wychowawcza z elementami socjoterapii w Konarzewie jest miejscem, gdzie dziecko może bezpiecznie i ciekawie spędzić wolny czas oraz znaleźć wsparcie i pomoc.


Maria Michalczyk


***Mieszkańcy Konarzewa wyrażający chęć wynajmu świetlicy uzgadniają dogodny termin z osobą nadzorującą harmonogram wynajmu pomieszczeń tj. Beatą Śmiglak - tel. 721 567 736. Odpłatność za wynajem wynosi 10 zł/godz. zegarową (opłata za media komunalne).

Ponadto do września br. świetlicę wynajmuje:
- w czwartki w godz. od 19:00 do 23:00 Koło Biblijne,
- w soboty w godz. od 16:00 do 17:00 Schola Dziecięca.

Dołączona galeria:

nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

  Rajd nad Jeziorem Chomęcickim

  2011-05-05

  W sobotę 30. 04. 2011 uczestnicy świetlicy w Konarzewie wybrali się na rajd nad Jezioro Chomęcickie. Jak widać pogoda i humory dopisywały. Nie prawdą jest, że tylko przy komputerach dzieci lubą spędzać czas wolny. W świetlicy z wielką przyjemnością bawią się klockami lego budując wspaniałe pojazdy. Kuba z pewnością zostanie kiedyś konstruktorem. Dużo radości może dostarczyć wykonana samodzielnie "flota" papierowych, pięknie ozdobionych łódeczek, które wykonał Patryk. W świetlicy można rozwijać także swoje talenty sportowe - chłopcy utworzyli drużynę piłkarską "Świetliki" i w czasie treningów świetnie się bawią.

  Dołączona galeria:

  nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

   przejdź do góry...

   Ośrodek Pomocy Społecznej w Dopiewie. ul. Konarzewska 12, 62-070 Dopiewo, tel. (61) 814-80-20

   Korzystając z serwisu akceptujesz zasady wykorzystania plików cookies. więcej informacji