Menu główne

link do BIP

Licznik odwiedzin

438704

Świetlica


DZIECI Z TĘCZOWEJ KRAINY

2012-03-09Świetlica w Trzcielinie rozpoczęła swoją działalność w 1998 r. Znajduje się w byłym budynku szkoły. Na jej potrzeby zostały zaadoptowane dwie sale (na parterze i na piętrze). Łączna powierzchnie sal wynosi 59 m 2. Dolne pomieszczenie przeznaczone jest na zajęcia programowe i zostało podzielone na 3 części: salę zabaw, łazienkę i aneks kuchenny. Sala wyposażona jest w 3 komputery. Dodatkowo dzieci mają do dyspozycji telewizor, drukarkę, wieżę stereofoniczną oraz DVD. Kuchnia wyposażona jest na potrzeby uczestników. Górna sala wykorzystywana jest obecnie jako pomieszczenie magazynowe, ale wkrótce zostanie przeznaczone na salę do zajęć relaksacyjnych.
***W świetlicy pracują 4 osoby:
- 2 wychowawców z kwalifikacjami pedagoga tj.
Urszula Perz - tel. 785 232 369
Irena Jóźwiak,
- psycholog:
Anna Rajewska,
- nauczyciel języka angielskiego:
Marzena Szymczak Rowińska.
Nadzór nad świetlicą pełni Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Dopiewie - Czesława Leciejewska.

Dzieci podzielone są na 2 grupy wiekowe.
***ZAJĘCIA odbywają się 5 razy w tygodniu w godzinach od 15.00 do 17.00.
Podczas pobytu w świetlicy uczestnicy otrzymują podwieczorek.
- W działalność świetlicy zaangażowani są również rodzice dzieci, którzy pomagają między innymi w utrzymywaniu porządku oraz w organizowaniu imprez i uroczystości. W miarę potrzeb udzielają wsparcia podczas wycieczek - pełniąc funkcję opiekuna. Rodzice mają zapewniony stały kontakt z wychowawcami oraz z psychologiem.
- Ze świetlicą aktywnie współpracuje miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich. Członkinie koła organizują dzieciom różne imprezy rozrywkowe oraz poświęcając swój czas również w weekendy. Uczą one sztuki kulinarnej: pieczenia i gotowania, a w każdej chwili służą pomocą i wsparciem.
- Od pewnego czasu do świetlicy przyjeżdża studencka grupa wolontariuszy, którzy organizują dzieciom atrakcyjne zajęcia z różnych dziedzin.
Głównym celem świetlicy jest stworzenie uczestnikom możliwości bezpiecznego i kulturalnego spędzania wolnego czasu. W trakcie zajęć doskonalą oni różne umiejętności: plastyczne, muzyczne i ruchowe. Podczas odrabiania zadań domowych utrwalany jest nawyk systematycznej pracy, jak również wzmacniane jest poczucie własnej wartości. Kształtowane są postawy wzajemnej akceptacji oraz szacunku do samego siebie i innych.
W świetlicy każdego roku odbywa się wiele imprez środowiskowych, w których uczestniczą mieszkańcy Trzcielina.
Istotne jest fakt, iż świetlica w Trzcielinie jest miejscem sprzyjającym właściwemu rozwojowi dzieci.

Urszula Perz

Dołączona galeria:

nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

    przejdź do góry...

    Ośrodek Pomocy Społecznej w Dopiewie. ul. Konarzewska 12, 62-070 Dopiewo, tel. (61) 814-80-20

    Korzystając z serwisu akceptujesz zasady wykorzystania plików cookies. więcej informacji